• Sanai ve Tıbbi Gazlar

  Sanai ve Tıbbi Gazlar İstihsal Endüstrisi A.Ş'nin yetkili bayisi olarak bu alanda dur durak bilmeden çalışarak üst düzey çalışma kadrosuyla

  Devamı İçin...
 • Hizmetlerimiz

  Helyum

  Hidrojenden sonra en hafif gazdır. Renksiz, kokusuz olmakla beraber soygaz olduğu için tepkimeye girmez ve bu yüzden eylemsizdir.

  Daha Fazlası...
 • Belgelerimiz

  Kalite Yönetim Sistemi Alanındaki Sertifikamız...

  Diğerleri...
Daha Fazlası

GIDA GAZLARI

Havanın yerine belli gaz karışımları ile paketin içerisinin doldurulmasıdır. Modifiye atmosfer paketleme veya gaz değiştirilerek paketleme olarak bilinir. Vakum paketlemede paket içerisindeki atmosfer uzaklaştırılmaktadır. Modifiye atmosfer paketleme fiyatının vakum paketlemenin iki katı olmasının sebebi özel paketleme materyalleri ve gazları gerektirmesidir. Modifiye atmosfer paketlemede paketin içerisinden havanın elimine edilmesi ve farklı oranlarda CO2 , N2 ve O2 gibi gazların ürüne göre değişen oranlarda doldurulması, bununla birlikte buzdolabında uygun depolama şartları aerobik mikroorganizmaların, proteolitik bakterilerin, maya ve küflerin gelişimini inhibe etmektedir. Modifiye atmosfer paketlemenin raf ömrü üzerindeki etkisi; ürün tipine, taze materyalin başlangıç kalitesine, gaz karışımına, depolama sıcaklışına, işleme ve paketleme esnasında hijyene, gaz ve ürün hacim oranına ve paketleme materyalinin koruma özelliklerine bağlıdır.
Avantajları :
Raf ömrünü 50-400 yükseltmesi.
Daha uzun raf ömrü nedeniyle ekonomik kayıpları azaltması.
Dağıtım masraflarını azaltması .
Yüksek kaliteli ürünler sağlanması .
Dilimlenmiş ürünlerin daha kolay ayırımı sağlanması .
Merkezileştirilmiş paketleme ve porsiyon kontrolü sağlanması .
Geliştirilmiş sunum, ürünün açık bir şekilde görülmesi .
Kimyasal koruyuculara çok az veya hiç ihtiyaç duyulmaması.
İzolasyonlu paketleme; paketten su kaybı rekontaminasyona karşı koruma .
Kokusuz ve kullanışlı paketleme.

Geri Dön

 

Vizyon

Yenilikçi ve yaratıcı çözümleri ile müşterilerimize, çalışanlarına ve topluma en üst düzeyde değerler yaratarak pazarda lider olmaktır.

Bizi Takip Edin